Padesátka kolem Polánky 2017

První ročník dálkového běhu na lyžích klasickou technikou se koná v sobotu 11.2. v Pojbukách (okres Tábor).

Registrace závodníků:

9:00 - 9:25 v hospodě v Pojbukách

Do čtvrtka 9.2. 10:00 hod. prosíme zaslat mail:
"Přihlašuji se na závod Padesátka kolem Polánky, jméno"
na adresu: info@ospolanka.cz
(Abychom mohli zhruba nadimenzovat občerstvení na občerstvovacích stanicích a v cíli).

Start závodu: 9:30

Kategorie:

muži: 16 - 100 let, trať délky 50 km, 2 občerstvovací stanice

ženy: 16 - 100 let, trať délky 30 km, 1 občerstvovací stanice

Trasa závodu (předpokládaná ideální varianta):
(upřesníme v předvečer závodu)

Pojbuky (start a cíl před hospodou) - Bydlín - Vodice - Nad Domamyšlí - Hartvíkov (občerstvení před klubovnou vedle kostela) - Polánka, myslivna - Blanička - Rodná - Olšiny - Pojbuky (občerstvení před hospodou) - Smilovy Hory - Pojbuky.

Trať 30 km bude stejná, jen bez okruhu přes Smilovy Hory.

Startovné: 150,- Kč (platí se až na místě, zahrnuje občerstvení během závodu a v cíli)

Odměny: Pro všechny diplom, pro vítěze drobné dárky

Jaký nakonec závod byl?

Velice vydařený. Vzdor počasí (kolem nuly, ale větrno, mlha), stavu sněhové pokrývky (mimo les kůra, v lese zmrzlé oblevou rozbrázděné stopy plné jehličí). Velkou část trati se nakonec podařilo naší omezenou mechanizací upravit tak, že mimo les to bylo skoro lednové běžkování a v lese to až na pár vyjímek, které se musely přetrpět, šlo. Prudší sjezdy byly nakonec docela bezpečné (až na proslulou Kopcovou cestu, se kterou ale všichni počítali) díky tomu, že byly většinou mimo les, kde byla únosná kůra, na které se dalo vedle stopy dobře plužit. Podařilo se nám najít dobré náhradní trasy za různým způsobem poškozené původní.

Poněkud náročnější byl závod v dálkovém běhu i pro organizátory. Ať už jde o přípravu tratí nebo pak zajištění občerstvovacích stanic. Všem veliké díky. Moc děkujeme také starostovi Pojbuk, panu Papežovi, hospodskému, panu Tomanovi a jeho kuchařkám za poskytnuté zázemí, výbornou gulášovou polévku a pivo.

Jediným škraloupem na tomto závodu bylo to, že Jakub Dvořák, hlavní iniciátor této akce, který se těšil na účast a který v pátek závodní trať celý den upravoval s nedoléčenou chřipkou, to odskákal jejím pokračováním.

Věříme, že i napřesrok vyjdou podmínky, závod se uskuteční  a budou se moci zúčastnit ze zdravotních důvodů odpadlí přihlášení (zejména Filip Šoltés, kterému unikl Polánka Cup a několik dní před "50" si zlomil nohu) a další běžkaři všeho věku a všech  výkonností.

Výsledky jsou zde.
Fotky jsou zde.