Novinky

Stav stop 18.1.

Zatím nedošlo k velké změně kvality upravených stop, některé úseky jsou lepší, jiné horší - zhruba dle vyznačení v mapě.

Včera odpoledne jsme na naše trasy napojili i Chýnov. Stopu pěkné kvality údolní nivou Chýnovského potoka využijí běžkaři z Chýnova, ale i běžkaři, kteří přijedou vlakem, protože začíná zhruba 300 m od nádraží.

Za současného rozsahu upravených stop se dají projet okruhy dlouhé kolem 30 i 40 km (např. Chýnov - Smilovy Hory).

18.1. 2021 18:00

Prosba k místním běžkařům

Běhejte, běhejte, běhejte .... Okruhy u Mladé Vožice, Slapska-Oldřichova a Pohnání mají některé úseky dobré, jiné se zafoukávají. Děkujeme za výpomoc :-).

17.1. 2021 5:40

Stav stop 16.1. večer a plán na zítřek

Nahlédnete-li do mapy, uvidíte, kde všude se náš skútr včera a dnes pohyboval a můžete ho následovat. I rozšířené parkoviště v Hartvíkově bylo dnes plné, doporučujeme proto využít i parkoviště v Blaničce (odtud pěkná stopa lesem kolem prameniště Blanice) a nad Dubem (odtud kvalitní stopa s krásnými výhledy do kraje, zelená Polánka mysl. - rozcestník Nad Pohnáním je dobře průjezdná). Doporučujeme i žlutou od rozcestníku Nad Pohnáním přes nejvyšší vrchol Polánky - Batkovy (724 m) - ke Kaslovu altánu. Stopy na hlavních cestách v lese byly upraveny na č. 1, ale zobrazujejeme je v mapě jako "3" protože nevíme, kdy budou staženy - některé bohužel už dnes odpoledne.

Při tomto množství sněhu již není možné okruh přes Vodici upravovat válcem, tedy pro bruslení - byl upraven pouze pro klasiku. Pro bruslení je upraven pouze okruh kolem Hartvíkova.

Zítra ráno chceme propojit Polánku se Smilovými Horami (zhruba po červené), k parkovišti prohrnutému před týdnem (vpravo od silnice za lesem při příjezdu od Františkova), tam upravit malé kolečko a vrátit se po zelené značce přes Blatnice a Pojbuky do Hartvíkova. Doporučujeme vydat se ve stopách skútru (nejlépe z parkoviště v Blaničce k Červenému kříži a pokračovat na Rodnou) protože podmínky pro úpravu stopy přes Blatnice nejsou moc často. Okruh můžete jet i obráceným směrem - odpojit se z okruhu přes Vodici u Bydlína. Když využijete propojení K Molovu - Přední Martínek - Olšiny, můžete si ze Smilových Hor projet jen severní část a z Blaničky či Hartvíkova jen jižní část okruhu.

16.1. 2021 17:47

Změna - úprava stop dnes dopoledne

Kolem 11. hodiny se můžete vydat po stopách skútru - kolem Hartvíkova a na okruh přes Vodici. Upraví nejdříve stopu pro klasiku, potom budeme pokračovat s úpravou okruhu u Hartvíkova pro bruslení.

16.1. 2021 9:55

Stav stop 16.1. ráno

Sněžilo a sněží víc než jsme předpokládali, kromě lesních úseků stopy pravděpodobně zmizely. Pokud sněžení během dopoledne ustane, upravíme nejdříve okruh kolem Hartvíkova pro klasiku i bruslení a potom okruh přes Vodici pro klasiku. Skútr by měl s úpravou začít po 13. hodině.

16.1. 2021 7:42

Stav stop 15.1.

Včera projeté okruhy částečně zapadaly, ale běžkaři je udržují v průjezdném stavu. Dnešní jízda skútru byla dost dobrodružná, při zahrabání několikrát pomohli běžkaři - děkujeme! Když byl skútr nad Pohnáním, nemohl se vůbec vyhrabat ze závěje - projetí zdejšího okruhu jsme odložili.

Momentálně jsou stažené cesty v lese již zase turisticky průjezdné (dokud nebudou znovu staženy), je možné dojet z parkoviště v Blaničce do Hartvíkova (přes Prameniště Blanice, Nad Pohnáním, Kaslův altán, U Blanického šraňku, Klenčí), návrat přes Nad Domamyšlí, Červený kříž.

Doufejme, že dnes projetý okruh přes Vodici a z Bydlína odbočující trasa na Pojbuky, Nahořany a Rodnou zůstanou do zítřka průjezdné.

Zítra uvidíme podle situace, co a kde upravíme.

Předpokládaná sjízdnost našich tras - viz trasy.

15.1. 2021 23:27

Stav stop 14.1. a výhled

Dnes jsme po sněžení upravili pro klasiku 6 km okruh Oldřichov - Slapsko ,7 km okruh Mladá Vožice, hala - Vrážná - Buková a 4 km okruh kolem Hartvíkova pro klasiku a bruslení.

Zítra odpoledne upravíme Jarní okruh (přes Vodici) pro klasiku a při 2. kole skútr odbočí u rozcestníku Bydlín směr Pojbuky, Nahořany, Rodná a bude pokračovat do Blaničky a po modré k rozcestníku Nad Pohnáním, odkud projede okruh do Pohnání, k hřbitovu. Celý okruh z parkoviště v Blaničce je dlouhý asi 7 km. Do Hartvíkova se skútr vrátí po zelené značce ke Kaslovu altánu - U blanického šraňku - Klenčí - Hartvíkov.

Dnes večer jsme konečně oživili gps-ku v našem skútru, takže si můžete zítra v mapě tras ověřit, jestli jsme nekecali (viz legendu v pravém dolním rohu).

Také jsme dnes prozkoumali stav tras směrem na Smilovy Hory - Padesátka by se klidně mohla běžet, vše je pěkně vysněženo, stromy přes cestu na několika místech půjde objet - snad se nám v nejbližších dnech podaří upravit stopy po hrázích Blatnických rybníků a po hezkých nestažených lesních cestách a propojit po několika letech Smilovy Hory s Polánkou.

 

14.1. 2021 23:01

Stav stop 13.1. a výhled

Včera večer jsme upravili okruh kolem Hartvíkova na klasiku i bruslení. Díky tomu, že stoupla teplota a sníh ztěžkl, byla úprava válcem dost problematická a s poněkud horším výsledkem. Ranní kontrola stop dopadla dobře, přes noc již skoro nesněžilo. Jarní okruh (přes Vodici) a okruhy u Smilových Hor a Slapsko - Oldřichov necháme po dobu předpovídaného sněžení na úpravu běžkařům - podle oficiálního měření ČHMÚ přibylo asi 5 cm, tak bude stopa snad patrná.

Ve čtvrtek bychom chtěli upravit okruhy Pohnání, hřbitov - parkoviště Blanička a Mladá Vožice, sportovní hala - Vrážná - Buková (o výsledku budeme informovat) večer pak okruh kolem Hartvíkova pro klasiku a bruslení. V pátek plánujeme úpravu Jarního okruhu (přes Vodici) a uvidíme ...

13.1. 2021 5:59

Stav stop 11.1.

Nejlepší kvalitu stopy najdete na hartvíkovském okruhu. Na okruhu přes Vodici jsme "rolbové" kvality nedosáhli, ale špatný není. Okruhy u Smilových Hor a mezi Slapskem a Oldřichovem se po malém příbytku sněhu vylepšily, rozhodně stojí za projetí. Fotodokumentaci přinášíme zde. Pokud máte nějaké fotky, o které byste se chtěli podělit s ostatními, zašlete nám je - rádi je zveřejníme.

12.1. 2021 8:00

Stav stop 9.1.

Dnes večer jsme v šíři 2 našich válců upravili okruh přes Vodici pro bruslení. Vzhledem k značnému vymrznutí přes noc očekáváme místy téměř rolbovou kvalitu - zveme na okruh klasiky i bruslaře, neboť kromě sportovních zážitků nabízí tato trasa i krásné výhledy do kraje a průjezd malebnými zákoutími.

Dnes ráno a dopoledne projeté okruhy u Smilových Hor a mezi Oldřichovem a Slapskem mají stopu sice místy do hněda či zelena, ale kladné dojmy místních běžkařů převažují. Na okruh Oldřichovoslapecký (délky asi 6 km) můžete nastoupit třeba u kurtu v Oldřichově.

9.1. 2021 22:12