Stav stop 8.1. večer

publikováno: 08. leden 2021 22:42, upraveno: 08. leden 2021 22:44

Dnešní návštěva Polánky byla pro mnoho běžkařů nepříjemným překvapením. Podle informací z Lesní správy Tábor Lesů ČR budou na Polánce po dobu kůrovcové kalamity všechny hlavní trasy stahovány. To je pro nás špatná zpráva, protože každá z našich tras v lese je částečně vedená po nějaké té stahované cestě ...
Tedy, jak jsme již psali, lesu se radši vyhněte. Dnes večer jsme upravili pro klasiku 10 km okruh přes Vodici ,stopa pěkná. Nejlépe se na něj napojíte v Hartvíkově - za kostelem dojedete k rozcestníku Hartvíkov rozcestí, odbočíte vpravo, sjedete z kopce, projedete lesem a za rybníkem Louky se dáte doprava atd. - viz trasy. Na okruh se můžete napojit také na S okraji Vodice (přetíná silnici na Babčice), parkování v obci.
Parkoviště v Hartvíkově je hned na kraji obce u příjezdové silničky vpravo.

Zítra ráno upravíme také zhruba 10 km okruh Smilovy Hory - Stojslavice, zhruba tak, jak je vyznačeno v trasách. Parkoviště bude prohrnuto vpravo od silnice Františkov - Smilovy Hory, hned jak vyjedete z lesa. Očekáváme stopu dobrou, zítra večer budeme informovat.

Vzhledem k tomu, že jsou dobré sněhové podmínky i v nižších polohách, pokusíme se zítra upravit také okruh mezi obcemi Slapsko a Oldřichov.