Stav stop 11.2.

publikováno: 11. únor 2021 22:55, upraveno: 12. únor 2021 07:20

Nahlédněte do mapy - zjistíte, že dnes večer se náš skútr pohyboval převážně v lese, neboť mimo les se stopy rychle zafoukávají. V lese není také mrazivé počasí tak citelné a je tam krásně. Kvalita stop je někde dobrá, někde horší - vyznačili jsme ji do mapy. Tečkovaně (tedy stopa špatná) jsme vyznačili i úseky, které jsou obstojně vyšlápnuté běžkaři. Stažené silničky byly dnes poměrně dobře sjízdné, podklad nevylézal. S opatrností je sjízdná i svážnice nad Chotčinami (také stažená, ale překrytá slabou vrstvou sněhu jako ostatní silničky).

Doporučení pro běžkaře - turisty - okruh po Polánce 11 km: Blanička - Prameniště Blanice - Nad Pohnáním - Batkovy - Kaslův altán - Klenčí - Hartvíkov - Rybník Louky - U Mikuláše - Červený kříž - Blanička
Můžete se napojit také přes přístupovou trasu od parkoviště Nad Dubem - Polánka mysl. (upraveno) a pokračovat po zelené/modré (prošlápnuto) k rozc. Nad Pohnáním nebo přes přístupovou cestu z Rodné (upraveno) nebo z Hartvíkova.

Doporučení pro běžkaře - sportovce: Zapněte si na mobilu aplikaci Strava a objeďte si podle kategorie 1x nebo 2x nebo 3x Hartvíkovský okruh a zaregistrujte se do Polánka Cupu. Stopy pro klasiku byly čerstvě upraveny, snad do rána vydrží.
Hartvíkovský okruh doporučujeme také pro běžkaře - začátečníky (závodníků moc nebude a určitě se vám vyhnou).

Zítra večer se pokusíme upravit Jarní okruh (přes Vodici).