Stav stop 3.2.

publikováno: 03. únor 2022 23:03, upraveno: 03. únor 2022 23:08

Smilovy Hory
Byly upraveny okruhy u Smilových Hor, Stojslavic a přes Malý a Velký Ježov (zhruba v rozsahu jako před 2 týdny). Stopa dnes byla dobrá. Okruh u Smilových Hor(mezi parkovištěm a obcí) byl upraven také pro bruslení - ale pokud v noci nevymrzne, nelze očekávat dobrou sjízdnost.

Polánka
Dnes byl pěkně sjízdný Jarní okruh, ale některé úseky byly hodně sfoukané, takže s ohledem na teploty nad nulou se dá očekávat, že budou rychleji vytávat, naštěstí jich není moc - podívejte se na fotky. Dnes se naposledy dalo projet kolem Mlýnského rybníka - po polích pod Domamyšlí se rozváží bahno vytěžené z rybníka - skútr dnes večer upravil novou objízdnou trasu.
Můžete se vydat také dolesa (po dnešní trase skútru- růžová čára), ale musíte počítat s tím, že často narazíte buď na stažené silničky nebo na cesty zničené těžbou dřeva. Přesto od turistického putování nechceme odrazovat (místy je stopa, místy se dá po silničkách bruslit) - na nejvyšší vrchol okresu Tábor - Batkovy (724 m) se od silničky vyjede pěknou stopou a také sjezd na druhou stranu je až ke krmelci dobrý. Potom narazíte na stopy harvestoru, ale není to dlouhý úsek a již se kocháte výhledem od rozcestníku Nad Pohnáním - a můžete se projet po čerstvě projetém okruhu k Pohnání nebo pokračovat podél silnice do Blaničky (modrou přes Prameniště z důvodů těžby nedoporučujeme).

Hartvíkov
Dnes večer jsme zkusili upravit okruh pro bruslení také na oranici za kostelem - ale jelikož nejspíš přes noc nevymrzne, neočekáváme dobrou sjízdnost.

V sobotu a neděli vám pomůže zahnat chmury ze všemožných překážek a nástrah letošního běžkování polévka či nápoj či porozprávění si s ostatními v klubovně na návsi v Domamyšli (č.p. 40) - otevřeno od 10 hodin.